Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wielki Sukces Młodych Piłkarzy

 

WIELKI SUKCES MŁODYCH PIŁKARZY !!!  

 Mistrzowie województwa wyłonieni

W środę rozegrany został lubuski finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Do rywalizacji o tytuł mistrzów woj. lubuskiego oraz awans do Wielkiego Finału Turnieju przystąpiło 26 drużyn. W rywalizacji chłopców najlepszym zespołem okazała się drużyna PSP Sława, natomiast w kategorii dziewcząt najskuteczniejsze były zawodniczki zespołu MUKS Stilon Gorzów.

 

                                                                   szczegóły czytaj  w więcej

 

   Ideą Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do aktywności fizycznej i uprawiania sportu, spełnianie dziecięcych marzeń oraz wyłanianie najlepszych piłkarskich talentów.
Jak co roku finał wojewódzki Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był piłkarskim świętem dla całego województwa lubuskiego, z którego do Turnieju zgłoszonych zostało blisko 6 tyś dzieci a 185 tys.  z całej Polski. Co drugi dziesięciolatek w naszym kraju dostał szansę rywalizacji o mistrzostwo Polski. Taka skala i zasięg czynią ten Turniej największym tego typu przedsięwzięciem w swojej kategorii wiekowej, nie tylko w Polsce, ale i w Europie. W ciągu ostatnich siedmiu lat liczba dzieci biorących udział w Turnieju wzrosła aż 11-krotnie.

      Turniej  to prawdziwa piłkarska przygoda, obejmująca swym zasięgiem całą Polskę. Młodzi zawodnicy z każdego zakątka kraju mają okazję poczuć smak prawdziwej piłkarskiej rywalizacji w duchu fair play. Po rozegranych w kwietniu i maju eliminacjach gminnych oraz powiatowych, najlepsze regionalne drużyny dziewcząt i chłopców zmierzyły się w finałach wojewódzkich. Zwycięzcy finałów wojewódzkich - 16 najlepszych drużyn w kategorii dziewcząt i chłopców, powalczy we wrześniu w finale ogólnopolskim o Mistrzostwo Polski U-10 i bardzo atrakcyjne nagrody.

      Zwycięzcy finału ogólnopolskiego w kategorii dziewcząt i chłopców otrzymają nie tylko tytuł Mistrzów Polski U-10, Puchar Tymbarku oraz cenne medale i nagrody, ale również wyjadą w niezapomnianą piłkarską podróż do Londynu, by na stadionie Wembley kibicować polskiej reprezentacji w meczu z Anglią.

W finale wojewódzkim udział wzięli:

 

POWIAT

CHŁOPCY

DZIEWCZĘTA

GORZOWSKI

UKS 4 KOSTRZYN

MUKS STILON GORZÓW

KANONIERZY WITNICA

ZIELONOGÓRSKI

UKP 2003

MUKS 11 ZIELONA GÓRA

UKP 2004

ŚWIEBODZIŃSKI

UKS OŁOBOK

UKS SMARDZEWO

UKS MIĘDZYLESIE

NOWOSOLSKI

SP 6 NOWA SÓL

ISKRA BIELAWY

SŁUBICKI

UKS POLONIA SŁUBICE

-------------

WSCHOWSKI

SP SŁAWA

SP CIOSANIEC

STRZELECKO DREZDEŃSKI

SP STARE KUROWO

PSP STRZELCE KRAJEŃSKIE

PSP STRZELCE KRAJEŃSKIE

SULĘCIŃSKI

SP SULĘCIN

SP SULĘCIN

KROŚNIEŃSKI

UKS TĘCZA KROSNO Odrz.

SP GRONÓW

ŻARSKI

UKS PROMIEŃ

LUKS BRODY

UKS VICTORIA JASIEŃ

ŻAGAŃSKI

SP SZPROTAWA

SP SZPROTAWA

MIĘDZYRZECKI

SP 3 MIĘDZYRZECZ

SP KAŁAWA


     W finale turnieju dziewczęta z zespółu MUKS Stilon Gorzów pokonały zespół szprotawskiej Szkoły Podstawowej. Trzecie miejsce zajęły koleżanki z naszej gminy SP Ciosaniec, a czwarte UKS Międzylesie. W zmaganiach chłopców, w finale nasza ekipa PSP Sława ograła UKS 4 Kostrzyn, a w pojedynku o trzecią lokatę UKP 2003 Zielona Góra pokonał SP Szprotawa.

Drużynę ze Sławy wsparli młodzi piłkarze z Ciosańca i ze Wschowy.

Skład złotych medalistów:
Szulc Bartek, Tofil Norbert, Pałka Kamil, Mikołajczuk Kacper, Matysiak Bartek, , Szafer Bartek, Homski Kami,  Kajda Filip, Siemczyk Kajetan, Kiełczowski Mikołaj, Jurkiewicz FilipCarlos Drozdowski.

Nasze wyniki:

Grupowe:

PSP Sława - UKS  Ołobok                          3:2                  B. Matysiak, B. Szulc, C. Drozdowski

PSP Sława - SP 6 Nowa Sól                        3:1                 B Matysiak x 2, B. Szulc

PSP Sława - UKS TĘCZA Krosno Odrz.    2:0                 B. Matysiak, B. Szulc

ćwierćfinał

PSP Sława - UKS PROMIEŃ Żary   5:1        B. Szulc x 2, K. Siemczyk, B. Matysiak, C. Drozdowski

półfinał                                                                                       

PSP Sława - SP Szprotawa         5:2     B. Matysiak x 3, K. Homski, B. Szafer

finał

PSP Sława - UKS 4 Kostrzyn           2:1               B.Matysiak, K. Homski


Najlepszy bramkarz Filip Jurkiewicz (PSP Sława)
Najlepszy zawodnik – Maciej Smyktalski (UKS 4 Kostrzyn)
Król strzelców
Bartek Matysiak (PSP Sława)

Najlepsza bramkarka – Wiktora Jarowicz (SP Szprotawa)
Najlepsza zawodniczka – Maja Szydełko (MUKS Stilon Gorzów)
Królowa strzelców – Agata Jowik (MUKS Stilon Gorzów)

Po turnieju powiedzieli:

- Dla dzieciaków to rewelacyjna impreza. Przed rokiem wywalczyliśmy czwarte miejsce i liczyliśmy po cichu, że uda nam się poprawić to osiągnięcie. Aż takiej niespodzianki się jednak nie spodziewaliśmy. Chłopcy zagrali po prostu świetnie. Rozkręcali się z meczu na mecz. Początki były trudne, ale z czasem było tylko lepiej. W ćwierćfinale z „Promieniem” Żary aż przecierałem oczy ze zdziwienia, kiedy ze stanu 0:1 wyszliśmy na 5:1. Każdy strzelony gol nas nakręcał i mobilizował. Byliśmy jak lokomotywa.  Wystarczyła jedena bramka, żeby wszystko się zmieniło. W półfinale ze Szprotawa historia się powtarza od 0:2 do zwycięskiego 5:2. Finał też był trudny. Znów przegrywaliśmy, ale w drugiej połowie postawiliśmy wszystko na jedną kartę i się opłaciło wgraliśmy 2:1. - Marek Szafer, trener ekipy ze Sławy, zwycięzców w kategorii chłopców.

- W finale mieliśmy bardzo trudnego rywala. Na szczęście po ciężkim boju udało nam się wygrać. W drugiej połowie wzięliśmy się do pracy i wygraliśmy 2:1. Strzeliłem dziś dużo bramek, ale to głównie dzięki moim kolegom, którzy świetnie podają mi piłkę. Bez nich miałbym kłopoty ze zdobyciem tylu goli - Bartek Matysiak, PSP Sława, król strzelców imprezy. 

Mapa strony

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Blog szkoły

Gazetka szkolna