Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Grudniowe spotkanie z policjantem

Dnia 13 grudnia 2019r. uczniowie klasy IV A i IV B uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez policjanta Komendy Policji w Sławie starszego sierżanta Marcina Kowalewicza. Głównym celem spotkania było promowanie pozytywnych postaw uczniów oraz odpowiedzialnych zachowań w różnych sytuacjach.

Funkcjonariusz wyjaśnił uczniom pojęcia zawarte w Ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich oraz w Kodeksie Karnym i Kodeksie Wykroczeń. Przedstawił problematykę charakterystyczną dla młodzieży w wieku szkolnym jak również poinformował o odpowiedzialności nieletnich za popełniane czyny i konsekwencjach postępowania wbrew przepisom. Uczniowie usłyszeli o przejawach demoralizacji wśród dzieci i młodzieży, które stały się jednym z najgroźniejszych zjawisk społecznych dzisiejszych czasów.

Omówiono również możliwe środki wychowawcze stosowane przez sąd oraz typy postępowań, jakie mogą toczyć się przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Pan Marcin Kowalewicz przeprowadził również rozmowę o cyberbezpieczeństwie, uwrażliwiał uczniów na odpowiednie korzystanie z Internetu rozważne zamieszczanie wszelkich informacji czy fotografii na portalach internetowych.

Policjant został życzliwie przyjęty przez uczniów, którzy ochoczo współpracowali zadając pytania na interesujące ich zagadnienia.

 

Galeria zdjęć: kliknij tutaj


 

Mapa strony

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Blog szkoły

Gazetka szkolna