Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka do stolicy Dolnego Śląska

Dnia 12 grudnia 2019 uczniowie naszej szkoły wybrali się na jednodniową wycieczkę do Wrocławia. Najpierw zwiedziliśmy najbardziej popularne miejsce we Wrocławiu, czyli słynną Panoramę Racławicką. 

Jest to muzeum, umieszczone w okrągłym budynku, zwanym rotundą, w której na płaszczyźnie ścian rozpościera się niesamowite dzieło malarskie Wojciecha Kossaka i Jana Styki przedstawiające bitwę Kościuszki pod Racławicami. Obraz jest olbrzymi i przedstawiony w sposób tak realistyczny, że przeciętny widz nie wie gdzie kończy się płótno, a zaczyna wspaniale wkomponowana u dołu obrazu makieta, która jak gdyby wydłuża całą scenę. Miejsce to wywarło na nas ogromne wrażenie i z pewnością pozwoliło przenieść się w klimat walki polskich oddziałów pod Racławicami pod wodzą Tadeusza Kościuszki.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Narodowego gdzie podziwialiśmy obrazy i rzeźby. Kolejnym punktem programu wycieczki był spacer po Wrocławiu –zwiedzaliśmy Ostrów Tumski, Katedrę, Plac Uniwersytecki oraz zawitaliśmy na wrocławski rynek, na którym trwa Jarmark Bożonarodzeniowy. Atmosfera panująca na rynku była prawdziwie magiczna. Tutaj też było na co popatrzeć-przepiękne świąteczne dekoracje, smaczne wypieki, strefa bajek dla najmłodszych i wesołe miasteczko, stragany z prezentami pod choinką. Byliśmy pod wrażeniem wspaniałej architektury tego miejsca. Niektórzy, idąc w kierunku Starego Miasta, szukali po drodze wrocławskich krasnali. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w centrum edukacji Hydropolis. Dzięki bardzo nowoczesnym środkom przekazu wycieczkowicze mogli zobaczyć niesamowite prezentacje i usłyszeć mnóstwo informacji o świecie wody, w jej wielorakich aspektach. Można było dowiedzieć się skąd na Ziemi wzięła się woda, ile procent wody znajduje się w każdym ludzkim organie, jakie największe wraki statków kryją się w głębinach mórz i oceanów, ile wody zużywają największe miasta świata w przeliczeniu na jednego jej mieszkańca. Przedstawione przykłady są tylko kilkoma, z bardzo licznych ciekawostek dotyczących wody.

Zamierzone cele wycieczki zostały zrealizowane. Wycieczka była bardzo udana, wszyscy wrócili do domów z uśmiechami na twarzach . Myślę, że wielu z nas będzie ją jeszcze długo wspominało. To piękne i malownicze miasto na długo zapadnie nam w pamięć.

Galeria zdjęć: kliknij tutaj

Mapa strony

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Blog szkoły

Gazetka szkolna