Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Przedstawienie "Inny Chłopiec"

Dnia 5 grudnia 2019r. uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w przedstawieniu profilaktycznym pt. pt. „Inny chłopiec”. Spektakl przygotowany przez Teatr Profilaktyczny „Alert” poruszał problem braku tolerancji, znęcania się nad drugim człowiekiem.

 Niezwykle pouczająca i wzruszająca opowieść o akceptacji, zrozumieniu oraz szlachetności. Sztuka przedstawiała historię chłopca, który od urodzenia zmaga się z deformacją twarzy, która skutecznie utrudnia jego relacje z rówieśnikami. Bohater doświadcza licznych przykrości oraz upokorzeń i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że choroba jest przyczyną nienawiści skierowanej w jego stronę.  Spotyka się jednak również z dobrocią, przyjaźnią i wspaniałomyślnością.

Przedstawiona historia zmusza do refleksji i  uświadamia nam, że nie należy odrzucać, tylko  zrozumieć i zaakceptować tych, którzy z jakichś względów są inni. Wszyscy możemy i powinniśmy robić, by uczynić świat lepszym. 

Galeria zdjęć: kliknij tutaj

Mapa strony

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Blog szkoły

Gazetka szkolna