Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka do Kołobrzegu z okazji Dnia patrona

Już po raz 16-ty delegacja uczniów Szkoły Podstawowej w Sławie uczestniczyła w obchodach upamiętniających walki o Kołobrzeg i zaślubiny Polski z morzem.

 Jak co roku oddawaliśmy hołd poległym żołnierzom i spotkaliśmy się już z nielicznymi bohaterami tamtych dni. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy wspomnień kombatantów i byliśmy pod wrażeniem ich wojennych losów, ogromnego patriotyzmu i miłości do Ojczyzny. Nasza szkoła w Kołobrzegu jest już rozpoznawalna i zawsze mile witana. A Franciszek Niewidziajło, nasz Patron Szkoły i były mieszkaniec naszej gminy, na trwałe jest wpisany w historię miasta. Falochron Wschodni nosi imię kaprala Franciszka Niewidziajły i od tego miejsca rozpoczynamy nasza przygodę z historią Zaślubin Polski z morzem. W drodze do Kołobrzegu odwiedzamy zawsze mogiłę wojenną syna Franciszka - Mieczysława Niewidziajło, który 6 marca 1945 roku tam poległ, mając zaledwie 20 lat. Mamy nadzieję na dalszą kontynuację tradycji szkoły.

Roman Frankiewicz, wnuk Franciszka Niewidziajły.

 

galeria zdjęć: kliknij tutaj

Mapa strony

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Blog szkoły

Gazetka szkolna