Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uroczystość Dnia Patrona Szkoły

„A jeśli komu droga otwarta do nieba,

Tym, co służą ojczyźnie.”

 

21 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie obchodzono Dzień Patrona Szkoły. Z tej okazji nauczyciele z uczniami przygotowali program artystyczny przybliżający jego sylwetkę. 

Patriotyczny charakter akademii podkreślili zaproszeni goście-przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych: prezes Eleonora Górecka, Kawaler Orderu Virtuti Militari płk. Jan Dziewulak, por. Henryk Czaja, chor. Sztabowy Wiktor Augustowski.

 

Ważnym punktem uroczystości było pożegnanie i odprowadzenie sztandaru Gimnazjum im. Ludwika Stępczaka w Sławie oraz wygłoszenie przez panią dyrektor Anielę Matyjas wzruszającego przemówienia.

W pamięci zebranych zapisze się moment udekorowania Sztandaru Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie Kołobrzeskim Krzyżem Kombatanckim.

Na koniec pan dyrektor Jacek Smektała podziękował p. Magdalenie Wójtowicz, p. Izabeli Heyduk, p. Romanowi Frankiewiczowi i p. Łukaszowi Kielnarowi za przygotowanie uroczystości ,a gościom i uczniom za udział w akademii.

 

 

Organizatorzy

Mapa strony

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

Blog szkoły

Gazetka szkolna