Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ULOTKA INFORMACYJNA DLA RODZICÓW - Muuvit - Ruszaj się z klasą

 

Ulotka Informacyjna dla Rodziców

 

Nauczyciele wychowania fizycznego w Publicznej Szkole Podstawowej  w Sławie zgłosili uczniów naszej szkoły do programu sportowego – Muuvit – Ruszaj się z klasą, którego celem jest motywacja dzieci w wieku szkolnym do większej aktywności fizycznej oraz realizowania celów wspólnie z kolegami i koleżankami.

 

 

 

Ulotka Informacyjna dla Rodziców

 

Nauczyciele wychowania fizycznego w Publicznej Szkole Podstawowej  w Sławie zgłosili uczniów naszej szkoły do programu sportowego – Muuvit – Ruszaj się z klasą, którego celem jest motywacja dzieci w wieku szkolnym do większej aktywności fizycznej oraz realizowania celów wspólnie z kolegami i koleżankami.

Jest to program prowadzony przez Fundację v4sport a współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program trwa kilka tygodni. Mogą Państwo wesprzeć swoje dziecko, robiąc coś pozytywnego również dla siebie poprzez przyłączenie się do ćwiczeń lub podjęcie wspólnej aktywności sportowej.

 

Zasady zabawy Muuvit

 

1.     Dużo ruchu !

Dzieci gromadzą punkty wykazując się na co dzień aktywnością fizyczną – na boisku, obiektach sportowych oraz w czasie wolnym. Może to być np. w czasie szkolnym (zajęcia pozalekcyjne sportowe) oraz w czasie pozalekcyjnym (gra w piłkę z kolegami, spacer z psem, przejażdżka na rowerze itp.) Za każde 10 min aktywności fizycznej dziecko otrzymuje 1 punkt czyli 1 milę Muuvit. Ten punkty (mile) uczeń zapisuje w swojej karcie aktywności, którą dostanie od swojego nauczyciela. 1 punkt to X (czytaj krzyżyk) na karcie aktywności np. dziecko było aktywne danego dnia 2 godziny, to na karcie zapisuje 12 – X (krzyżyków). Młodsze dzieci mogą potrzebować pomocy przy obliczaniu czasu oraz uaktualnianiu danych na karcie, dlatego też mogą Państwo wesprzeć swoje dziecko.

2.     Wszyscy razem

Dzieci pracują razem jako drużyna. Zbierają punkty dla drużyny, podejmując aktywność fizyczną zarówno samodzielnie, jak i w grupie.

3.     Odkrywanie świata

Wspólnie z klasą dziecko zbiera punkty, które przeliczane są na mile Muuvit. Mile uzbierane przez wszystkie dzieci pozwalają, po zsumowaniu się  podróżować po Internecie i zwiedzać ciekawe miejsca, poznawać nowe kultury itp. W tym celu należy zalogować się do strony http://adventure.muuvit.com/pl na której podaje sie hasło dla każdej z klas biorących udział w programie.

 

Więcej informacji

- strona PSP Sława www.psp.slawa.pl

- strona programu www.muuvit.pl    

 

 

Koordynator projektu w Polsce          

 

     

Prtnerzy projektu w Polsce

  

 

 
 
 
 

Mapa strony

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

Blog szkoły

Gazetka szkolna