Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka do Berlina

W miniony piątek grupa uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Sławie udała się do Berlina. Kilkugodzinny pobyt w stolicy Niemiec rozpoczęliśmy od zwiedzania Placu Aleksandra – Alexanderplatz, który jest centrum wschodniej części miasta. Tamże stoi najwyższa budowla Berlina i jedna z najpopularnieszych atrakcji turystycznych tego miasta – wieża telewizyjna oraz tzw. zegar czasu światowego Urania, pokazujący aktualny czas w 24 strafach czasowych.

Natępnie jadąc ulicą Unter den Linden dotarliśmy do dzielnicy Berlin Mitte, gdzie podziwialiśmy kolejne symbole miasta, siedzibę parlamentu niemieckiego Reichstag, Bramę Brandenburską oraz budynek Urzędu Kanclerza Federalnego.  Następnie udaliśmy się w kierunku Placu Poczdamskiego. Po drodze mijaliśmy Ambasadę USA oraz Pomnik pamięci ofiar Holokaustu. Na Placu Poczdamskim, gdzie znajduje się symboliczny fragment Muru Berlińskiego, zaplanowaliśmy krótką przerwę, a następnie metrem i koleją naziemną dojechaliśmy na dworzec główny Berlin Haptbahmhof, z którego codziennie wyjeżdża grubo ponad tysiąc składów kolejowych.

W drodze powrotnej przez okna autobusu widać było Zamek Bellevue – rezydencję prezydenta Republiki Federalnej Niemiec i wreszcie Kościół Pamięci, położony przy placu Breitscheidplatz w dzielnicy Charlottenburg. Pełni wrażeń i tylko troszeczkę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy w godzinach wieczornych do Sławy.       

galeria

Mapa strony

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.

Blog szkoły

Gazetka szkolna