Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Dnia 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W związku z tym w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji pasowania na czytelnika klasy Ia. Uroczystość przygotowały uczennice należące do kółka bibliotecznego pod kierunkiem p. E. Mazur. Dziewczęta z klasy IVb i Va wprowadziły pierwszoklasistów w świat bajek i baśni oraz uczyły poszanowania książek i innych dokumentów bibliotecznych. 
Następnie dzieci musiały wykazać się znajomością alfabetu, rozpoznać bajkowe postacie oraz wymienić najważniejsze zasady, jak należy dbać o książki. Z wszystkimi zadaniami uczniowie poradzili sobie na szóstkę i wtedy przyszedł czas na złożenie przez nich przyrzeczenia i dokonanie aktu pasowania na czytelnika. Wszyscy jednogłośnie obiecali, że będą czytać książki.
Na zakończenie uroczystego spotkania pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowy dyplom i zakładki do książek wykonane przez grupę uczniów, należących do kółka bibliotecznego. 
Spotkanie przebiegło w radosnej i przyjaznej atmosferze. Zarówno występującym jak i słuchaczom przyniosło wiele satysfakcji i zadowolenia.

Tekst i zdjęcia: E. Mazur

galeria

Mapa strony

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Blog szkoły

Gazetka szkolna