Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sport to zdrowie ...

Sport to zdrowie – to powiedzenie znają i rozumieją uczniowie klas drugich z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sławie. Wychowawcy dokładali wszelkich starań aby ruch, który jest naturalną potrzebą każdego dziecka, stał się również świadomym nawykiem. W związku z powyższym w toku zajęć szkolnych został zrealizowany projekt „sport”. Zakładał on zaktywizowanie dzieci, które od początku cyklu mogły formułować pytania i zagadnienia, które je najbardziej nurtują. Lekcje były bardzo zróżnicowane, a uczniowie zaangażowani- efektem pracy stały się mapy myśli, plakaty, albumy o znanych sportowcach, czy obiektach sportowych znajdujących się w Sławie. 

Dodatkową atrakcją były systematyczne spotkania z ekspertami tematu. Uczniowie przeprowadzili wywiad z nauczycielem wychowania fizycznego panem Markiem Szaferem . W toku rozmowy zainteresowani przyszłością piłkarską chłopcy, uzyskali wiele cennych wskazówek oraz uwag. Kolejne spotkanie z panem Łukaszem Kielnarem ukazywało walory żeglarstwa. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały prezentacje multimedialną przygotowaną przez gościa. Judo to również atrakcyjna dyscyplina, o czym można się było przekonać w czasie spotkania z panem Maciejem Kaczorowskim. Uczniowie na własnej skórze mogli poczuć skuteczność podstawowych chwytów i przewrotów, co wzbudziło ogromną radość i pozytywne emocje. Dobrych emocji oraz energii nie zabrakło także podczas lekcji fitnes i zumby, prowadzonej przez panią Justynę Baumann. Zachwycone zajęciami były nie tylko dziewczynki. Wszyscy uczniowie zmęczeni, ale szczęśliwi deklarowali chęć udziału w kolejnych tego typu zajęciach.

Izabela Tomczak

galeria

Mapa strony

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Blog szkoły

Gazetka szkolna