Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Patrona w PSP Sława

W Publicznej Szkole Podstawowej w Sławie im. Franciszka Niewidziajły odbyły się obchody związane z Dniem Patrona. Z tej okazji uczniowie przygotowali uroczystą akademię w której uczestniczyło grono pedagogiczne, władze lokalne i zaproszeni goście oraz pozostali podopieczni placówki. Dzieci recytowały wiersze, słowa Roty, którą wypowiedział kapral Franciszek Niewidziajło oraz śpiewały patriotyczne piosenki. Głos zabrał również wnuk patrona szkoły, nauczyciel historii Roman Frankiewicz, który przybliżył historię decydujących walk o Kołobrzeg oraz moment ceremonii powrotu Polski nad Bałtyku. Zrelacjonował tegoroczne obchody zaślubin Polski z Morzem , w których brała udział liczna delegacja uczniów sławskiej placówki. Na koniec spotkania Dyrektorowi Szkoły Jackowi Smektale został wręczony symboliczny puchar zdobyty przez sławską młodzież w 50 Jubileuszowym Ogólnopolskim Rajdzie PTTK „Szlakiem Walk i Armii Wojska Polskiego o Kołobrzeg”.

galeria

żródło:https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=960701960646352&id=179700432079846&ref=notif&notif_t=notify_me_page

Mapa strony

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Blog szkoły

Gazetka szkolna