Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Pluszowego Misia

Pluszowe misie od ponad stu lat są ulubieńcami dzieci na cały świecie. Miękkie, miłe, czułe. Są najlepszą przytulanką przy zasypianiu. 

W dniu 17.11.2015 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, dzięki współpracy najmłodsze dzieci z naszej szkoły spotkają się z p.Małgorzatą Rösler , p.Magdaleną Kaczmarską oraz młodzieżą z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie, aby uczcić urodziny misia. Każde dziecko ma za zadanie przynieść swojego misia - pluszaka.

 Historia ta zaczyna się w 1902 roku.

Pewnego dnia prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt wybrał się na polowanie. Myśliwi zobaczyli małego niedźwiadka i chcieli go zabić. Prezydent stanowczo sprzeciwił się.

Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił zdarzenie na rysunku. Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Szybko wykonał kilka zabawek – pluszowych misiów. Misie sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy (od imienia prezydenta: Theodore’a). Od tego czasu misie towarzyszą wszystkim dzieciom stając się ich ulubioną zabawką.

 Magdalena Smektała

galeria

Mapa strony

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Blog szkoły

Gazetka szkolna