Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2014

25.listopada 2014 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Sławie po raz trzeci obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia, który był adresowany dla naszych najmłodszych uczniów, czyli pierwszoklasistów.

Obchodziliśmy to święto podwójnie, ponieważ od trzech lat współpracujemy z biblioteką w ZSP w Sławie i wspólnie organizujemy z p. Małgorzatą Rösler  czytanie baśni dla klas I.

     Natomiast w naszej szkole każde dziecko w tym dniu przyszło z pluszowym przyjacielem. Odwiedziły nas misie duże, małe, puchate i kolorowe. Uczennice należące do kółka bibliotecznego, którego opiekunem jest p. Eleonora Mazur, przygotowały mnóstwo atrakcji dla dzieci. Zapoznały młodszych kolegów z historią pluszowego misia oraz jego imieniem „Tedy”, a także przekazały informacje na temat życia i zwyczajów niedźwiedzi brunatnych.

     Początkiem uroczystości była wspólna zabawa przy piosence „Szare misie”, po czym rozpoczęły się konkursy: rozwiązywanie zagadek, rysowanie portretu misia z zawiązanymi oczami oraz rozpoznawanie przedmiotów przez dotyk. Następnie odbył się quiz – „Co wiesz o niedźwiedziu brunatnym?”. Na podsumowujące pytanie: Czy święto Misia jest potrzebne? – wszystkie dzieci zgodnie odpowiedziały: „Oczywiście, że tak!”. Spotkanie zakończyło się wspólnym tańcem przy piosence „ Jadą, jadą misie” oraz pamiątkowym zdjęciem.

    Ten dzień sprawił dzieciom dużo radości, a prowadzącym oraz ich opiekunowi przyniósł satysfakcję, bowiem poświęcony na przygotowania czas zaowocował sukcesem.

E. Mazur

 

Mapa strony

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Blog szkoły

Gazetka szkolna