Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs Ekologiczny: "Drugie życie śmieci"

22 maja 2014 r. w Szkole Podstawowej w Sławie odbył się konkurs ekologiczny pn. ,,Drugie życie śmieci”. Konkurs był podsumowaniem tematyki ekologicznej omawianej w kwietniu przez oddziały przedszkolny. W turnieju zmierzyły się 4 zerówki: I i II grupa ze Sławy oraz drużyny z Lipinek i Śmieszkowa. Tego dnia dzieci musiały wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale też umiejętnościami praktycznymi. Ich wiadomości były sprawdzane przez podczas różnorodnych konkurencji, m. in. Układania puzzli, rozwiązywania zagadek, segregowania śmieci, wybierania dobrych i złych zachowań dot. ochrony środowiska. Konkursowi towarzyszyła wystawa przygotowana przez samych przedszkolaków, na której mogliśmy obejrzeć zabawki i narzędzia przygotowane z odpadów oraz plakaty promujące postawy ekologiczne. Dzieci miały też możliwość rzucać do celu ekologiczną piłką lub zagrać w ekologiczne kręgle.

Na zakończenie turnieju każda drużyna otrzymała ,,Dyplom młodego ekologa”, a każdy uczestnik słodką nagrodę.

Konkurs miał charakter proekologiczny. Jego celem było utrwalenie tematyki przyrodniczej oraz zachęcenie dzieci do dbania o środowisko, a przede wszystkim segregowania i ponownego wykorzystania śmieci.

Mapa strony

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Blog szkoły

Gazetka szkolna