Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sprawozdanie z I Maratonu Zumby i fitnes

W ramach akcji „Ćwiczyć każdy może”, do której Publiczna Szkoła Podstawowa w Sławie przystąpiła w listopadzie, we wtorek 11 marca na boisku przy ul. Henryka Pobożnego odbył się I Maraton Zumby i Fitness pt. „Ruch, Taniec, Muzyka”. Dzieci zapoznały się z jedną najnowszych form taneczno-ruchowych, jaką jest ZUMBA.Organizatorem imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego oraz Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Na specjalne zaproszenie lekcję wychowania fizycznego poprowadziła wraz z nauczycielami w-f pani Justyna Baumann. Pani Justyna jest państwowym Instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness. Jej niesamowita energia i charyzma dała odczuć się już na samym wstępie co zmobilizowało ogromną liczbę dzieci do aktywności i świetnej zabawy. Radość na twarzach oraz pozytywna energia towarzyszyły dzieciom i nauczycielom przez cały czas. W czasie zabawy hasłami przewodnimi były: „Taniec dla każdego. Dla dużego i małego….. Choć tańczyć nie umiesz to się nie przejmujesz”Endorfiny udzieliły się wszystkim i były napędem na resztę dnia.

W akcji wzięło udział około 400 osób wliczając klasy najmłodsze z ul. Ogrodowej i przedszkolaki. Pogoda była słoneczna, co dodatkowo sprzyjało zabawie.

Serdeczne podziękowania kierujemy do p. J. Baumann za wspólnie spędzony czas, profesjonalne podejście i życzliwość. Mamy nadzieję że to nie pierwsza i ostatnia impreza z udziałem pani Justyny.

Podziękowania kierujemy do dyrekcji Sławskiego Centrum Kultury i Rekreacji za wypożyczenie podestu i udostępnienie nagłośnienia wraz z obsługą w osobie p. Henryka Cyrana. Dziękujemy firmie „Gamma” za pomoc w organizacji i wszystkim tym którzy przyczynili się w organizacji imprezy.

Było to ciekawe doświadczenie dla dzieci gdyż mogli poznać iż ruch w szkole jak i poza nią nie musi być nudny …a taniec sprawia wiele przyjemności co można zobaczyć na filmach poniżej.

galeria

wideo

Ze sportowymi pozdrowieniami  

nauczyciele wf

Mapa strony

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.

Blog szkoły

Gazetka szkolna